Archiwum kategorii: Bez kategorii

„Życie może mieć źródło tylko w miłości” – ks. Franciszek Blachnicki

Nasza parafialna Oaza została „ofoskowana” – obrzęd przyjęcia znaku oazowego miał miejsce w naszej parafii 9 marca 2019 r. Przyjęcia dokonał ks. Proboszcz Marek Gajda włączając w szeregi Oazy 20 nowych członków. Księdzu Grzegorzowi gratulujemy „nowego narybku” i życzymy wszystkim oazowiczom wszelkich łask Bożych. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Początek Wielkiego Postu

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Te słowa jak co roku usłyszeliśmy w Środę Popielcową, która rozpoczęła okres Wielkiego Postu. Jak co roku przez post, modlitwę i jałmużnę będziemy się starać nawracać nasze serca ku Panu Bogu. Warto w tym świętym czasie podjąć jedno, ale konkretne postanowienie, które pozytywnie wpłynie na nasze życie duchowe.

Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”. Słowa te nie dotyczą uczniów biorących udział w Konkursie Biblijnym pd.tyt. Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego”. Laureatem etapu dekanalnego został nasz parafianin Michał Bator, zajmując drugie miejsce. Z serca mu gratulujemy i życzymy światła Ducha Świętego podczas etapu diecezjalnego.

W święto Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii wzbogaciła się o nowych pełnoprawnych ministrantów. Wśród nich są Kamil Bialic, Bukała Szymon (junior), Patryk Garlak, Lewandowski Paweł, Lewandowski Wojciech, Sobczyk Jakub oraz Wróbel Marcel. Woje przyrzeczenie złożyli oni na ręce ks. Proboszcza. Młodym ministrantom życzymy łask Bożych i zapału w służbie na chwałę Pana Boga.

Jasełka Bożonarodzeniowe

W niedzielę 27 Stycznia 2019 r. w naszej parafii Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży odegrało jasełka pd. tyt. „A światłość w ciemności świeci”. Na spektaklu zgromadzili się licznie nasi parafianie i zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił nasz parafialny chór. Zachęcamy do obejrzenia galerii fotografii z tego spektaklu.

Koncert kolęd i pastorałek przed Pasterką stał się małą tradycją naszej parafii. Artyści pod czujnym okiem pana Wiktora Kawalca przygotowali bogaty repertuar. Wyjątkowym gościem okazał się ks. Grzegorz, który także wystąpił z pastorałką Świeć gwiazdeczko z repertuaru Arki Noego. Artystom gratulujemy perfekcyjnego przygotowania i zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Wkrótce także zostanie dodany film.

Archiwum Fotografii

Drodzy parafianie!

Historia zapisana jest nie tylko w parafialnych kronikach, ale także w fotografiach z różnych obchodów i wydarzeń. Z tego tytułu powstał pomysł zdigitalizowania starych fotografii, które dokumentują życie w naszej parafii. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o odszukanie w domowych archiwach starych zdjęć związanych z naszą parafią i miejscowością. Zostaną one opublikowane na naszej stronie internetowej. Oryginały oczywiście powrócą do ich właścicieli.