Archiwum kategorii: Bez kategorii

„Życie może mieć źródło tylko w miłości” – ks. Franciszek Blachnicki

Nasza parafialna Oaza została „ofoskowana” – obrzęd przyjęcia znaku oazowego miał miejsce w naszej parafii 9 marca 2019 r. Przyjęcia dokonał ks. Proboszcz Marek Gajda włączając w szeregi Oazy 20 nowych członków. Księdzu Grzegorzowi gratulujemy „nowego narybku” i życzymy wszystkim oazowiczom wszelkich łask Bożych. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Początek Wielkiego Postu

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Te słowa jak co roku usłyszeliśmy w Środę Popielcową, która rozpoczęła okres Wielkiego Postu. Jak co roku przez post, modlitwę i jałmużnę będziemy się starać nawracać nasze serca ku Panu Bogu. Warto w tym świętym czasie podjąć jedno, ale konkretne postanowienie, które pozytywnie wpłynie na nasze życie duchowe.

Jasełka Bożonarodzeniowe

W niedzielę 27 Stycznia 2019 r. w naszej parafii Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży odegrało jasełka pd. tyt. „A światłość w ciemności świeci”. Na spektaklu zgromadzili się licznie nasi parafianie i zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił nasz parafialny chór. Zachęcamy do obejrzenia galerii fotografii z tego spektaklu.

Koncert kolęd i pastorałek przed Pasterką stał się małą tradycją naszej parafii. Artyści pod czujnym okiem pana Wiktora Kawalca przygotowali bogaty repertuar. Wyjątkowym gościem okazał się ks. Grzegorz, który także wystąpił z pastorałką Świeć gwiazdeczko z repertuaru Arki Noego. Artystom gratulujemy perfekcyjnego przygotowania i zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia. Wkrótce także zostanie dodany film.

Archiwum Fotografii

Drodzy parafianie!

Historia zapisana jest nie tylko w parafialnych kronikach, ale także w fotografiach z różnych obchodów i wydarzeń. Z tego tytułu powstał pomysł zdigitalizowania starych fotografii, które dokumentują życie w naszej parafii. Dlatego zwracamy się z wielką prośbą o odszukanie w domowych archiwach starych zdjęć związanych z naszą parafią i miejscowością. Zostaną one opublikowane na naszej stronie internetowej. Oryginały oczywiście powrócą do ich właścicieli.

Za nami miesiąc różańcowy…

Zakończyliśmy miesiąc różańcowy październik. W tym czasie szczególnie pochylaliśmy się nad tajemnicami życia, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. W nabożeństwach szczególnie licznie uczestniczyły dzieci naszej szkoły za co składamy serdeczne podziękowanie ich rodzicom.