Archiwum kategorii: Aktualności

Alleluja, Jezus żyje!

Niech Pan Jezus Zmartwychwstały wszystkich darzy swoim pokojem i nadzieją na lepsze jutro! On pokonał grzech i śmierć! Dlatego niech pomaga nam zwyciężać wszelkie zło i smutek! Niech w naszych sercach i na całym świecie zapanuje pokój i zgoda.

 

Czytaj dalej

Wielki Post a.d. 2022

Wielki Post jest czasem sprzyjającym osobistej i wspólnotowej odnowie, prowadzącej nas do Paschy Jezusa Chrystusa, który umarł i zmartwychwstał. Dobrze nam zrobi, jeśli na początku naszej wielkopostnej drogi w 2022 roku, zastanowimy się nad napomnieniem św. Pawła do Galatów: „W czynieniu dobra nie ustawajmy, bo gdy pora nadejdzie, będziemy zbierać plony, o ile w pracy nie ustaniemy. A zatem, dopóki mamy czas (chairós), czyńmy dobrze wszystkim” (Ga 6, 9-10).

/fragm. Listo Ojca św. Franciszka na Wielki Post 2022/

Wkrótce Dzień Życia Konsekrowanego

2 lutego – w Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej, przypada Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W 1997 roku ustanowił ten dzień Jan Paweł II. Istotą życia konsekrowanego jest naśladowanie Chrystusa na drodze rad ewangelicznych, czyli przez życie w czystości, ubóstwie, posłuszeństwie.

Czytaj dalej