Archiwum kategorii: Aktualności

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

 

Czytaj dalej

Wielki Post a.d. 2023 – Ten czas przeżyjmy w skupieniu …

1  Natchniony zwyczaj nas uczy, byśmy w zbawiennym okresie Czterdziestu dni umartwienia, szczerą czynili pokutę.  2 Do tego Prawo przynagla i napomnienia proroków, a nade wszystko sam Chrystus, Król i Stworzyciel wszechświata. 3. Ten czas przeżyjmy w skupieniu, krótsze niech będą rozmowy, skromniejsze nasze posiłki, więcej czuwania nad sobą.

Czytaj dalej

Bóg się rodzi, moc truchleje ….

Albowiem Dziecię nam się narodziło,  Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza. Nazwano Go imieniem: Przedziwny Doradca, Bóg Mocny, Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

Księga Izajasza 9,5

Tego pokoju i błogosławieństwa Bożej Dzieciny z serca życzymy wszystkich parafianom i gościom! Szczęść Boże.

Duszpasterze

Wierzę w Kościół Chrystusowy – program duszpasterski 2022/2023

„Wierzę w Kościół Chrystusowy” to hasło nowego programu duszpasterskiego, którego realizacja rozpocznie się w Kościele wraz z Adwentem, który otwiera nowy rok liturgiczny. Tym razem, w odróżnieniu od lat ubiegłych, program zaplanowano na jeden rok. Jest to związane z potrzebą uwzględnienia w nim aktualnej sytuacji Kościoła i wyrastających z niej wyzwań.

Uroczystość otwarcia Skweru im. gen. Wł. Sikorskiego – 9.10.2022r.

       

Program:

godz. 15:00 Uroczysta Msza Św. 16:00 Przemarsz na Skwer im. gen. Wł. Sikorskiego, następnie:

  1. Odśpiewanie Hymnu

  2. Odsłonięcie i poświęcenie pomnika

  3. Przemówienia gości

  4. Apel pamięci

  5. Salwa honorowa

  6. Złożenie kwiatów

  7. Odprowadzenie pocztów sztandarowych i zakończenie części oficjalnej

  8. Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dylągówki i Uczniów Szkółki Wokalnej Gok Hyżne

15 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Zielnej

Zwyczaj święcenia na Wniebowzięcie płodów z łąk i pól wywodzi się ze starej chrześcijańskiej legendy, mówiącej o tym, jak apostołowie 3 dni po śmierci Najświętszej Marii Panny udali się do Jej grobu i nie odnaleźli tam Jej ciała, tylko same kwiaty i zioła. Na tę to pamiątkę święci się w tym dniu kwitnące zioła, kłosy zbóż, owoce, warzywa.