Archiwum kategorii: Aktualności

25. października 2020 – Rocznica poświęcenia kościoła

W ciągu roku są dwa dni, szczególnie ważne dla każdej świątyni: dzień jej patrona i rocznica jej poświęcenia. Pierwszy z nich jest odpowiednikiem naszych imienin – w tym dniu w kościele obchodzona jest uroczystość odpustowa (często przenoszona – ze względu na możliwość uczestnictwa większej liczby wiernych – na najbliższą niedzielę). Dzień rocznicy poświęcenia kościoła jest analogią do wspomnienia dnia przyjęcia chrztu.

Czytaj dalej

TOTUS TUUS XX Dzień Papieski – 11 października 2020 roku

„Niełatwo zmierzyć głębokość słów” (K. Wojtyła, Matka w: Poezje i dramaty, Kraków 1999, s. 44) – możemy się o tym przekonać rozważając hasło tegorocznego XX Dnia Papieskiego Totus Tuus (Cały Twój). Wydawać by się mogło, że już je znamy, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła II. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i duchowości chrześcijańskiej.

Czytaj dalej

Msza św. dziękczynna- Dożynki Gminy Hyżne

W najbliższą niedzielę (23 sierpnia) na Mszy o 10.30 będziemy Panu Bogu dziękować za żniwa, za Chleb powszedni, w intencji Rolników – o błogosławieństwo Boże w pracy na roli i za wszystkich mieszkańców Gminy Hyżne, aby w zdrowiu i pokoju spożywali Dary Ziemi.

Zapraszają: Wójt Gminy Hyżne i Pani Dyrektor GOK-u w Hyżnem