CHÓR PARAFIALNY

Chór parafialny istnieje kilkadziesiąt lat. Od momentu powstania, chór był mieszany zatem głosy w chórze były męskie i żeńskie. Od samego początku prowadzony jest przez pana organistę Ryszarda Rybę, który przez długie lata swej pracy, do dziś ciągle ubogaca repertuar nowymi pieśniami.

W roku 2000, chór został przekształcony na głosy męskie-czterogłosowe, (Tenor 1, Tenor 2, Bas 1, Bas 2). Obecnie liczy 22 osoby różnym wieku. Czynnie uczestniczy w uroczystościach parafialnych, ubogacając śpiewem liturgię, zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego, Świąt Bożego Narodzenia, Bożego Ciała, Odpustu Parafialnego, oraz świąt patriotycznych. W okresie Wielkiego Postu przez wiele lat, chór z solistami wykonywał Pasję wg św. Jana. Co roku w czasie świąt Bożego Narodzenia, koncertuje po okolicznych parafiach z repertuarem kolęd i pastorałek.

IMG_2046

Śpiewanie w chórze to zaszczyt i potwierdzenie prawdy o tym, że „kto śpiewa ten dwa razy się modli”. Ciągle potrzebne są nowe głosy. Jego los zależy od tych, którzy obdarzeni głosem i słuchem, będą mogli poświęcić swój talent na większą chwałę Bogu a ludziom na pożytek.

Zapraszamy chętnych na próby chóru.