Ogłoszenia

22 kwietnia 2019r. – Poniedziałek Wielkanocny:

– Dziś porządek nabożeństw: 7.30, 9.00 w Nieborowie, 10.30 i 12.00. Nie ma mszy św. popołudniowej. Trwa oktawa Wielkanocy tzw. biały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– W tym tygodniu (oprócz czwartku) Msze święte o godz. 18.00. We czwartek Msza św. o 7   rano.

– W piątek po Mszy św. udamy się procesyjnie pod pomnik z figurą św. Jana Pawła II – wykonany, jako nasze parafialne wotum wdzięczności w piątą rocznicę jego kanonizacji.

– W piątek też spotkanie oazy starszej, a w sobotę o 10.00 Oazy Dzieci Bożych.

– W sobotę po Nowennie do M. Bożej ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.

– Za tydzień niedziela Miłosierdzia i zbiórka do puszek (po Mszach św.) na potrzeby „Caritas”. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i krótka adoracja. Następnie o 15.30 msza święta. Odpust w Borówkach o godz. 12.00.

– Prosimy o nabywanie gazet Niedziela (duża ilość) i Gość niedzielny. Jest tam wiele interesujących artykułów.

– W bieżącym tygodniu m.in. w kinie Helios w Galerii Rzeszów możliwość obejrzenia bardzo wartościowego dokumentu fabularyzowanego „Miłość i Miłosierdzie” – o Bożym Miłosierdziu i misji Siostry Faustyny Kowalskiej, ujawniającego nieznane dotąd fakty i niedawno ujawnione dokumenty. Zachęcamy.

– Przypomnienie: Szkoła muzyczna I-go stopnia w Błażowej ogłasza nabór na rok szkolny 2019/ 20, nauka jest bezpłatna. Zapraszamy na konsultacje dla kandydatów w dniach: 6, 20 i 25 maja b.r. Szczegóły na plakatach.

– Chcielibyśmy, raz jeszcze, podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego oraz całego Wielkiego Tygodnia: Siostrom zakonnym (s. Monice i osobom pomagającym przy Ciemnicy i Grobie), Różom, Panu organiście, chórowi, Panom Wiktorowi i Januszowi Kawalcom i wszystkim muzykom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Akcji Katolickiej, scholi, młodzieży KSM, Oazie, Panom noszącym baldachim i służbom oraz pomagającym braciom i siostrom z parafii. Bóg zapłać!

– Dziękujemy za prace przy montowaniu figury św. Jana Pawła II na kamiennym cokole p. Czesławowi Krztoniowi i Panom z jego ekipy; p. Julianowi Tereszkiewiczowi wraz z synami za prace przy chodniku.

– Dziękujemy parafianom za porządki przy sanktuarium. Dziękujemy za wszystkie a prace minionego tygodnia. W tym tygodniu do prosimy osoby z kolejnych 5 domów na jutro na godz. 8.30.