Ogłoszenia

16 czerwca 2019r. – Uroczystość Trójcy Świętej:

Dziś kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. W Nieborowie o 9.00 Msza św. prymicyjna ks. Krzysztofa, a na sumie Złoty Jubileusz kapłaństwa naszego rodaka ks. Edwarda Kawalca.  

– W tygodniu (oprócz czwartku) Msze święte o godz. 18.00.

 – We wtorek o 18.00 Msza św. i obowiązkowe spotkanie uczniów klasy 6-tej i 7-mej. Przynieście indeksy.

– We środę o 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Możliwość spowiedzi dla dzieci i młodzieży jutro i we wtorek – od 17.30.

– We środę o 18.00 obowiązkowa zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów.

We czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało. Godziny nabożeństw: 9.00, 12.00 i (Uwaga) 15.30, a w Nieborowie o 14.30. Po mszy o 9.00 – procesja eucharystyczna. Prosimy o przygotowanie ołtarzy przy trasie procesji. Przypomnijmy: Ołtarz pierwszy przy sklepie „Groszek” –  przygotowuje Mały Dół, Budy, Nowa Wieś Dział; drugi – przy Szkole: Hyżne Góra – strona południowa; trzeci– przy Grunwaldzie: Hyżne Góra – strona północna i czwarty – przy krzyżu milenijnym- przygotowują: Wielki Dół, Zapady, Malażówki. Prosimy o udekorowanie drogi oraz domów na trasie procesji, także o uprzątnięcie drogi, wykoszenie traw i wywieszenie flag. Obowiązkowo przychodzą dzieci komunijne w swoich strojach, a młodsze wraz z rodzicami sypią kwiaty i dzwonią. Prosimy Strażaków o czuwanie nad bezpieczeństwem na czas procesji. Wszystkich zachęcamy do udziału.

– Od piątku – Oktawa Bożego Ciała – z procesją Eucharystyczną codziennie po Mszach świętych. W niedzielę procesja eucharystyczna po sumie – prosimy, aby dzieci i młodzież z grup wzięli w niej udział. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

– W piątek o g. 20.00 zapraszamy na adorację i wieczór uwielbienia i przebłagania Pana Jezusa i Matki Bożej za mnożące się ostatnio akty profanacji symboli eucharystycznych i maryjnych.

– W sobotę po Mszy św. katecheza ponagimnazjalna w salce na wikarówce.

– W dniach 1-9 lipca b.r. odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Włoch. Dodatkowe informacje w zakrystii.

– Nasz ks. Krzysztof pozostawił w zakrystii obrazki prymicyjne, które prosimy sobie zabierać.

– Dziękujemy: za pomoc zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego, za prace przy sanktuarium Panom: Bolesławowi Korabie i Piotrowi Głowiakowi; za wykoszenie traktorem łąki przy parkingu dziękujemy p. Edwardowi Kołodziejowi; za wykaszacie brzegu: Bolesławowi i Jackowi Garlakom, Rafałowi Rybie i Stanisławowi Staniszewskiemu. Bóg zapłać!

– Dziękujemy parafianom za prace porządkowe – prosimy osoby z kolejnych 5 domów na jutro na godz. 8.30.