Ciekawostki związane z naszym Patronem:
Wspomnienie św. Antoniego Padewskiego w kościele katolickim przypada na 13 czerwca. Jest on najbardziej znany jako patron osób i rzeczy zaginionych. Jest również patronem Padwy, Lizbony, franciszkanów, antoninek, dzieci, górników, małżeństw, narzeczonych, kobiet w połogu, ubogich i podróżnych.
Święty Antoni przedstawiany jest często z Dzieciątkiem Jezus na ręku. Ma to związek z historią, gdy nocował w pewnym zamku. Jego właściciel chciał zobaczyć Antoniego jak się modli. Gdy go podglądał, zobaczył jak święty trzyma w dłoniach Ewangelię, na której siedziało Dzieciątko, które uśmiechało się i wyciągało do niego ręce.
Jedyne udokumentowane i potwierdzone objawienie św. Antoniego miało miejsce w Polsce, w Radecznicy, znajdującej się obecnie na terenie województwa lubelskiego. Na tzw. Łysej Górze święty ukazał się Szymonowi Tkaczowi. Podczas objawienia święty Antoni poświęcił pobliskie źródło i poprosił o wybudowanie świątyni.
W Wieliczce znajduje się wykuta w soli Kaplica św. Antoniego. Jest to najstarsza zachowana w całości kaplica w Kopalni Soli w Wieliczce. Powstała w latach 1690-1710. Pierwsza msza została tu odprawiona w 1698 r. Barokowa kaplica znajduje się ok. 64 m pod ziemią.